Co dalej z jeziorem Kopcze?
26 lutego, 2016
KACZORY. To, że stan wody w jeziorze Kopcze jest dramatycznie niski, wszyscy wiedzą. Wczoraj otrzymaliśmy zdjęcia od jednego z naszych internautów, na których widać zdechłe ryby.
W wyniku spadku poziomu wody, od strony Równopola powstała „sadzawka”. Ta niewielka część jeziora kilka miesięcy temu całkowicie zamarzła, a razem z nią ryby.
Co dalej z Jeziorem Kopcze?
Koło PZW Kaczory zwróciło się do Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile (będącego dzierżawcą akwenu), aby podjęło działania w kwestii stałego obniżania się lustra wody w jeziorze. Z kolei Okręg Nadnotecki w Pile wystąpił z pismem do Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Rejonowy Oddział w Pile. Poniżej publikujemy jego treść…
Przeorać i sad posadzić, wtedy może ździebko wody spłynie ze Śmiłowa…a jakże, a jakże
Znając życie Zarząd Melioracji i tak oleje grubym siurem nasze jezioro.
Pierdolicie o Rydzyku, a co to ma wspólnego z naszym jeziorem?
Rodowici mieszkańcy Kaczor znają bardzo dobrze specyfikę tego Jeziora i pamiętają, że takie sytuacje występowały w przeszłości i niejednokrotnie, nawet gdy zimą było dużo więcej śniegu czy opadów a i tak jesienią wody było co kot napłakał. Były sytuacje, że przy wysokim poziomie wody występowała tzw. „przyducha” i masa ryb się wydusiła. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wody będzie nam brakować a za kilka lat ,bądź kilkanaście, zapotrzebowanie wzrośnie kilkakrotnie, tak jak na prąd czy gaz!
no to może korzystając z okazji niskiego poziomu wody,warto by było oczyścić i pogłębić dno jeziora…może znajdą się jakieś skarby
Wszystko się zgadza że była ugoda a wcześniej Senat zaproponował poprawkę do budżetu – ale dlaczego na prywatną „mafijną- ogłupiająca uczciwych ludzi i bez kontroli” jaką jest fundacja Rydzyka płacimy wszyscy z tj. z budżetu! kosztem np.ochrony środowiska.
26 ml z Funduszu Ochrony Środowiska obecny Rząd przeznaczył dla fundacji ojca Rydzyka, tak więc na program ratowania jezior oraz poprawę i przegląd cieków wodnych pewnie zabraknie!!!
Nie obecny rząd a wyrok prawomocny Sadu Okręgowego. Mało tego w przypadku wyrokowania (a nie zawarcia ugody sądowej) zasądzona kwota wahałaby się w granicach 40 mln złotych. Dzienne odsetki w tej sprawie wynoszą bowiem około 3 tys. złotych. Tym sposobem zaoszczędzono co najmniej 13,5 mln złotych ze środków publicznych.
Chopie zmień kanał telewizyjny lub radiowy – ugoda z obecnym rządem.